EFEKT GLOW! Zaprzyjaźnij się z Witaminą C


            Witamina C to jeden z najbardziej znanych i lubianych składników aktywnych w kosmetykach. Kosmetyki z witaminą C, koniecznie powinny się znaleźć w kosmetyczce każdego, bez względu na wiek i typ skóry.

               Można stosować ją cały rok, o każdej porze dnia. Ma właściwości antyoksydacyjne i rozjaśniające, poprawia elastyczność skóry. Niestety jej poziom w naszej skórze, łatwo się zmniejsza – wystarczy gorszy, stresujący dzień w pracy lub towarzystwo osoby palącej lub dłuższa ekspozycja na słońce.

 




Pod pojęciem „Witamina C”, kryje się szereg różnych jej form i pochodnych. Każda z nich ma odrębne właściwości.

·       Kwas askorbinowy – to najbardziej znana forma. Jest rozpuszczalna w wodzie i łatwo ulega rozpadowi pod wpływem czynników zewnętrznych. Efektywne działanie wykazuje przy ok 15% stężenia. Jako postać kwasowa, może wywoływać podrażnienia. 

·       Etylowany kwas askorbinowy – to najdroższa, natomiast najbardziej stabilna forma wit C. Jest rozpuszczalna w wodzie i łatwo przyswajalna przez skórę. Efektywne działanie wykazuje przy ok 10% stężenia. Przy profesjonalnym zastosowaniu w gabinecie kosmetycznym, daje widoczne efekty w postaci rozświetlenia, rozjaśnienia przebarwień, wzmocnienia naczyń krwionośnych jak i działanie antyoksydacyjne (czytaj więcej na www.gabinet-beautyart.com, w zakładce Zabiegi pielęgnacyjne -> Peelingi chemiczne).

·       Glukozyd askorbylu – ta postać jest rozpuszczalna w wodzie. Jest bardziej stabilna niż kwas askorbinowy. Pod wpływem enzymu glukozydazy, powoli uwalniany jest kwas askorbinowy, dzięki czemu ma właściwość penetracji w głębsze warstwy skóry. Ta forma jest polecana dla osób, które oczekują szybkiego rozświetlenia, a skóra źle toleruje kwas askorbinowy.

·       Olejowa forma Wit C – Stabilna, rozpuszczalna w tłuszczach, dzięki czemu sprawnie przechodzi przez barierę skórno-lipidową i wnika w głąb skóry. Działa wolniej niż kwas askorbinowy, natomiast daje efekty długofalowe. Wykazuje aktywność w niskich stężeniach ok 3%.

 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy przedłużanie rzęs jest dla Ciebie?

Rumień, nadwrażliwość i nieestetyczne "pajączki" na twarzy. Sprawdź jak sobie z tym radzić!

Witamina A - zastosowanie w kosmetyce