Kwas azelainowy


Kwas azelainowy


                Peelingi chemiczne to jedne z najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów, przeprowadzanych w gabinecie kosmetycznym i dermatologicznym. Procedura polega na nałożeniu na skórę mieszanki chemicznej o określonym stężeniu i pH.  W zależności od problemu z jakim mamy do czynienia, dobieramy kwasy indywidualnie dla każdego klienta. 

                Kwas azelainowy to naturalny związek dikarboksylowy, pozyskiwany głównie z ziaren zbóż. W organizmie, stanowi element strukturalny fosfolipidów błon komórkowych. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że działa wielokierunkowo i można go stosować całorocznie. Jest jedynym kwasem, który można stosować u kobiet w ciąży (oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym i wykluczeniu przeciwwskazań).

                Ma zastosowanie głównie, w terapii przeciwtrądzikowej. Reguluje pracę gruczołów łojowych, przez co zmniejsza wydzielanie sebum. W następstwie, nie występuje problem nadmiernego przetłuszczania się skóry, ani błyszczenia. Wzmacnia również naczynia krwionośne, dlatego zalecany jest przy trądziku różowatym oraz przy cerach wrażliwych. Znacznie zmniejsza rumień.


                Kwas azelainowy jest traktowany jako alternatywa dla wielu inwazyjnych metod leczenia trądziku oraz różnych niedoskonałości skóry. To dlatego, że działa przeciwbakteryjne, zarówno na bakterie tlenowe i beztlenowe oraz zmniejsza stany zapalne. Redukuje ilość zaskórników i zwęża pory.
                Peeling posiada znakomite zastosowanie przy profilaktyce przeciwstarzeniowej. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników i wyrównuje jej koloryt. Działa skutecznie w walce z fotostarzeniem i przebarwieniami (ostuda, plamy starcze), ponieważ hamuje wytwarzanie nadmiaru melanocytów w skórze i ogranicza proces melanogenezy. Jak każdy kwas, ma również właściwości złuszczające. Usuwa martwe komórki naskórka, odsłaniając i udrożniając ujście gruczołom łojowym. Zapobiegają w ten sposób nagromadzeniu się niekorzystnych dla cery, bakterii.  

Wskazania:
- trądzik pospolity i różowaty
- skóra wrażliwa, naczyniowa
- przebarwienia
- zapalenie mieszków włosowych
- zaskórniki
- profilaktyka przeciwstarzeniowa

Efekty:
- wyrównanie kolorytu skóry i jej wygładzenie
- zmniejszenie stanów zapalnych
- eliminacja rumienia
- wzmocnienie naczyń krwionośnych
- regulacja sebum, zmniejszenie przetłuszczania się skóry
- odmłodzenie
 
Częstotliwość
Przy terapii cery problematycznej oraz przy walce z przebarwieniami, zaleca się 4-6 zabiegów, co 7dni. Maksymalny odstęp między zabiegami w serii może wynosić 2 tygodnie.
W profilaktyce, zabieg można powtarzać raz na miesiąc, dla podtrzymania efektów terapii.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lifting I laminacja rzęs HIT czy KIT?

Czy przedłużanie rzęs jest dla Ciebie?

Witamina A - zastosowanie w kosmetyce