Czy przedłużanie rzęs jest dla Ciebie?

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do zabiegu 

 

                Zabieg przedłużania rzęs pozwala klientce się zrelaksować i wyciszyć. Jest to zabieg bezbolesny i bezpieczny. Najważniejsze przed rozpoczęciem zabiegu, jest wykluczenie przeciwwskazań, do których należą:

- Jaskra / zaćma – krople stosowane przy tych schorzeniach, zawierają substancje oleiste, które mają znaczący wpływ na trwałość  kleju.

- jęczmień – zmiana w okolicy oka, spowodowana gronkowcem. Jest to ropna grudka, która występuje w obrębie gruczołu przyrzęsowego (Zeisa). Powieka oka jest zaczerwieniona i obolała. Pojawia się stan zapalny.

- gradówka – zablokowanie ujścia gruczołu Meiboma. Wydzielina gruczołu migruje do sąsiednich tkanek, gdzie może dojść do zakażenia bakteryjnego.

- trichotillomania – tzw. nerwowe wyrywanie rzęs. Jest to choroba o podłożu psychicznym, przy której powtarzalność wyrywania, prowadzi do utraty rzęs.

-milfoza – uszkodzenia mechaniczne rzęs poprzez ich pocieranie.

- klaustrofobia – podczas wykonywania zabiegu, może dojść do napadów lękowych.

- henna rzęs – woda utleniona wykorzystywana podczas henny, zmienia pH rzęs, które nie pozwala na prawidłową polimeryzację kleju. Dodatkowo zabieg henny wysusza rzęsy, klej natomiast, potrzebuje odrobiny wilgoci do odpowiedniego związania.

- chemioterapia – rzęsy, które wyrastają po leczeniu w formie chemioterapii są bardzo słabe lub w ogóle ich brak. Można przedłużać rzęsy dopiero po całkowitej regeneracji rzęs naturalnych (minimum 6miesięcy od zakończenia leczenia), za zgodą lekarza prowadzącego.

- nużyca – spowodowana przez nużeńce, czyli mikropajęczaki z rodziny roztoczy. Znajdują się głównie w mieszkach włosowych rzęs i brwi. Żywią się głównie  wydzieliną gruczołów przyrzęsowych. Tworzą większe kolonie, przy braku zachowania odpowiedniej higieny rzęs.

-  alergie – głównie na składniki preparatów wykorzystywane podczas zabiegu (klej, cleaner, primer)




- opryszczka w stanie aktywnym – wysoce prawdopodobne jest przeniesienie wirusa opryszczki na śluzówkę oka.

- choroby wirusowe/ bakteryjne – osłabienie organizmu, w wyniku czego jest zwiększone ryzyko uczuleń na opary kleju.

- podwyższona temperatura – przy wysokiej temperaturze organizmu, gruczoły produkują zwiększoną ilość potu, co ma znaczny wpływ na trwałość spoiny kleju. Aplikacja może być nietrwała.

- łuszczyca aktywna – opary kleju aktywują świąd i doprowadzają do zaognień skóry.

- zapalenie spojówek – Oko pokrywa się bardzo dużą ilością wydzieliny ropnej i wodnistej. Wydzielinie towarzyszy również świąd oraz mocne przekrwienie błony śluzowej oka. Jest to bezwzględne przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.

- brak cierpliwości  – zabieg przedłużania rzęs trwa ok.2 godzin. Dla osób z nadpobudliwością, leżenie przez taki okres czasu, może być problemem.  

- zabiegi iniekcyjne w dniu zabiegu – Zabiegi inwazyjne wywołują miejscowy stan zapalny oraz powodują mikrouszkodzenia skóry. Ta z kolei, jest bardziej wrażliwa na opary kleju. Może dojść do większych podrażnień, alergii lub wolniejszego gojenia się skóry.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak dbać o rzęsy naturalne?

Witamina A - zastosowanie w kosmetyce